Mražené produkty nezasíláme - pouze osobní odběr, nebo večerní rozvoz Praha. Objednávky připravujeme v pořadí, v jakém nám přišly - nejpozději do 24h (pracovní dny) Přednostně připravujeme objednávky s EXPRESNÍM příplatkem. Prosíme vyčkejte na sms + e-mail s instrukcemi. Mražené maso v naší nabídce je určeno pro krmení masožravých zvířat ne jako potravina pro lidskou spotřebu.  
  • Kategorie blogu
Novinky
29.09.2022
Nová otevírací doba výdejního místa od Října 2022
Rozšiřujeme otevírací dobu. Od 3.10.2022 se na vás budeme těšit ve výdejním místě v těchto otevíracích hodinách: PONDĚLÍ:   14:00 - 19:00      ÚTERÝ... číst celé
22.09.2022
Brigáda pro studenta/studentku VŠ v obchodě s masem pro psy (Středa 13-19h a Pátek 11-15h) Praha 11 - Háje
www.forbarf.cz je internetový obchod s prodejnou na Praze 11 - Háje. Specializujeme se na prodej kvalitního mraženého masa pro psy a kočky od prověř... číst celé
26.09.2022
NOVÉ Veterinární přípravky pro psy a kočky
Představujeme nové VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY pro psy a kočky v sortimentu Forbarf.cz   Nově je náš obchod registrován u Ústavu pro státní kontrolu... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
(2) BARF výživa psa - vyvážené tuky v krmné dávce
16.11.2021
(2) BARF výživa psa - vyvážené tuky v krmné dávce
Bohatým zdrojem energie a velmi důležitou živinou jsou tuky. I pes na odtučňovací dietě potřebuje tuky. Jak mají být v krmné dávce vyváženy si stručně... číst celé
(1) BARF a nutriční požadavky na výživu psa
11.11.2021
(1) BARF a nutriční požadavky na výživu psa
Pojďme si říci základní informace o tom co vlastně psy potřebují pro svojí výživu. Série našich článků, které na sebe navazují, usnadní orientaci v na... číst celé
Příběh Forbarf.cz a zdravého psího seniora
11.09.2020
Příběh Forbarf.cz a zdravého psího seniora
Tento článek jsme napsali na počest životního jubilea psí dámy, kvůli které Forbarf.cz před pěti lety vznikl. Ano! Ten puntikatý pes, nejasného původu... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Proč nakupovat maso ve specializovaných “BARF OBCHODECH”?
03.07.2019

Proč nakupovat maso ve specializovaných “BARF OBCHODECH”?

V posledních letech se vedle několika málo tradičních velkovýrobců krmného masa objevilo také několik dalších menších i větších výrobců, a tak je nyní konečně nabídka krmného masa pro psy pořádně pestrá. Konečne! Ale...

 

Barfování zažívá velký boom. Stále více chovatelů se přiklání ke krmení přirozenou stravou. A je to dobře, protože v rukách zodpovědného chovatele je metoda krmení BARF skvělým způsobem, jak psům a kočkám dopřát chutnou, vyváženou a pestrou stravu, navíc přizpůsobenou individuálním potřebám každého zvířete. 

V posledních letech se vedle několika málo tradičních velkovýrobců krmného masa objevilo také několik dalších menších i větších výrobců, a tak je nyní konečně nabídka krmného masa pro psy pořádně pestrá. Produkty jsou výrazně dostupnější a některé značky najdete i v chovatelských potřebách, které ještě před rokem nechtěly o “barfování” vlastně ani slyšet a ruku v ruce s většinou veterinářů horlivě sdíleli články svých dodavatelů granulí, jak je všechno na krmení masem špatně.

Překvapivě ale najdete dnes maso pro psy i v hypermarketech nebo dokonce i v hobby marketech. Existuje ale několik velmi dobrých důvodů, proč i nadále raději kupovat mražené maso pro psy ve specializovaných obchodech.

Ani mražené maso nevydrží věčně

I mražené maso má omezenou trvanlivost. Věděli jste, že se doporučuje syrové mražené maso skladovat maximálně 4 až 12 měsíců? Dobu trvanlivosti masa ovlivňuje poměr tuku v mase - čím více tuku maso obsahuje, tím se doba vhodná pro pobyt v mrazáku zkracuje.

Pokud budete maso v mrazáku uchovávat déle, může přijít o svou barvu, chuť či správnou konzistenci. S tím mají často problém vybíravější psi a především kočky, které jsou na jakoukoliv změnu kvality masa citlivé.

Protože se „běžné“ obchody specializují více na klasická krmiva a nákupy masa jsou spíše nahodilé než pravidelné, poměrně často se stává, že balíčky leží v mrazácích delší dobu a ztrácí, když ne na kvalitě, tak na chutnosti.

Módní vlna a omezený výběr v chovatelských potřebách 

Mnoho zverimexů (chcete-li chovatelských potřeb) začalo nabízet jednu nebo dvě značky masa – kromě toho, že je to dnes moderní, vykompenzují si tak ztráty způsobené nižším zájmem o klasické granule. Zverimexi mají většinou několik málo produktů, které ale v delším časovém horizontu nezajistí pestrost krmné dávky, což je jedním ze základních požadavků tohoto způsobu krmení.

 

To, co obchody specializované na tradiční krmiva už zajímá ovšem méně než vlastní zisk, je váš pes. Pokud by je opravdu zajímaly alternativní způsoby krmení jako je BARF, už by maso pro psy prodávaly pěknou řadu let a méně horlivě by sdílely na svých facebookových stránkách články od výrobců granulí, kteří v poslední době spustili velmi agresivní kampaň o tom, jak je "BARFování" škodlivé. Proč? Protože zájem o desítky klasických produktů rapidně klesá. 

Nedávno jsme objevili v jednom z hypermarketů mražené produkty od jedné nejmenované značky. Nepopiratelnou výhodou samozřejmě je, že když jedete nakoupit potraviny pro sebe a rodinu, rovnou koupíte i maso pro psy. Má to ale i své nevýhody. Zásoby vzhledem k velkoodběrům mohou být mraženy déle než je optimální, a ani prodavač vám nejspíš neporadí s výběrem produktů - pravděpodobně Vám bude schopen říci jen to, v jaké uličce maso najdete nebo, které je zrovna za výhodnou cenu.

V hobby marketech je situace o chlup lepší, jenže - sice vám v nich poradí, ale ne vždy a ne vždy dobře- chybí jim zkušenosti. A tak se často stává, že neinformovaný zákazník, neznalý základních zákonitostí krmení přirozenou stravou, pejskovi koupí třeba mletinu nadupanou kostmi a celý příběh “masa na přilepšenou” skončí zácpou. Nebo v horším případě u veterináře, kteří nás chovatele krmící přirozenou stravu nemají v oblibě právě kvůli tomu, že se setkávají pouze s následky neinformovanosti majitele psa.

3 důvody proč nakupovat maso ve specializovaném obchodě:

1) Výběr z prověřených a kvalitních výrobců.

2) Čerstvé zásoby od dodavatelů - žádné ležáky z mrazáku.

3) Poradenství od chovatelů a podpora komunity, které jde o kvalitní krmení a o jejich psy.

Proč nakupovat maso pro psy u nás ve Forbarf.cz ?

Ve Forbarf.cz velmi pečlivě vybíráme výrobce mraženého masa a snažíme se nabídnout co největší a nejpestřejší škálu produktů od různých značek, jak v „economy“, tak i v „superprémiové“ kvalitě. Více než 90% produktů v nabídce obchodu je mražené maso, a tak u nás nenajdete tzv. ležáky. Když se zeptáte, tak vám rádi poradíme. Uvědomujeme si, že co pes to jiná chuť a proto je nabídka produktů maximálně pestrá a vzájemně se od prověřených výrobců doplňuje tak, aby vždy bylo možné vyhovět individuálním potřebám každého pejska.

Našim cílem a již téměř pětiletou snahou je poskytovat profesionální služby, prodávat kvalitní krmivo, především přirozenou stravu a v neposlední řadě přesvědčit chovatele psů a koček, aby nepodléhali marketingovým tlakům, reklamě a kouzlu načančaných obalů produktů, jejichž obsah zvířatům neprospívá tolik, jako může prospět přirozená strava, doplněna přírodními doplňky.

Večerní doručení po celé Praze od 68 Kč.

Objednávky doručujeme našim zákazníkům v Przae pravidelně každý čtvrtek až domů. Maso bohužel neposíláme prostřednictvím doručovacích společností. Nechceme hazardovat se zdravím vašich psů a posílat mražené produkty vám zákazníkům společnostmi, které nedisponují mrazícími vozy.

Večerní a odpolední otevírací doba obchodu 

Sanžíme se přizpůsobit otevírací dobu všem, kteří pracují třeba i do pozdních odpoledních hodin.

V našem obchodě nakoupíte v určené dny mezi 15:00 a 19:30. Otevírací dobu postupně rozšiřujeme.

Proč nemáme otevírací dobu jako jiné obchody tzv. od devíti do šesti?

Forbarf.cz je náš koníček, kterému jako nadšenci věnujeme veškerý volný čas již téměř 5 let, máme vedle něj další zaměstnání, staráme se o naše děti, chodíme do práce, nebo ještě na vysoké školy. Co máme ale společné je to, že máme a milujeme psy a krmíme je "masem". 

Specializujeme se převážně na menší lokální výrobce 

Na prodej mraženého masa pro psy se specializujeme již čtvrtým rokem a zakládáme si na tom, že prodáváme výběr z prověřených značek. Především se zaměřujeme na menší lokální výrobce a rodinné firmy, které mají k výrobě masa osobní vztah, tak jako my, a které často k výrobě těchto produktů vedla právě potřeba krmit kvalitně své vlastní psy.

Jde nám především o kvalitu za rozumnou cenu

Kvalitu masa „osobně“ prověřujeme, protože naše psy masem krmíme. Do našeho obchodu míří lidé nakupovat hlavně maso, naše zásoby se tak v mrazácích dlouho nezdrží. U nás můžete mít jistotu, že nakupujete čerstvé produkty, které na Vás v mrazáku nečekaly třeba tři čtvrtě roku. Obvykle se u nás v mrazácích zdrží maso několik dní, maximálně několik týdnů. Někteří výrobci pro nás dokonce vyrábí zásoby jen den až dva před zavezením na prodejnu.

Poradenství a sdílení informací v BARF komunitě

Hromadí se u nás spousta informací, zkušeností a doporučení našich milých zákazníků, o které se rádi a zdarma dělíme se širokou komunitou. Pomůžeme rádi s výběrem produktů, pokud je potřeba pomůžeme sestavit jídelníčky, poradíme jak přejít na BARF, jak s doplňky nebo jak řešit BARF na cestách.

S problematikou barfování máme letité zkušenosti. Samozřejmě, že nevíme všechno, a ani to netvrdíme, ale často s našimi zákazníky probíráme všechna možná trápení, nechutenství, ba i nadměrná chutenství, nemoci, stáří nebo i alergie, které psy trápí čím dál tím častěji.

Je to nanakonec jen na vás!

kterému zdroji produktů dáte přednost, ale o kvalitě a pestrosti zásob se můžete přesvědčit u nás v prodejně nebo online na www.forbarf.cz. Produkty, které uvidíte v našem e-shopu, mají reálné fotky, takže víte dopředu, jak dobře se vám budou skladovat. Produkty máme opravdu až na drobné výjimky skladem přímo na prodejně. Rádi vám poradíme s výběrem. Konzultujeme po e-mailu i telefonicky a případné reklamace kvality produktů řešíme okamžitě.

BARFování zdar!

Váš Forbarf.cz

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli